Gra w prawdę. „Święto Świateł” Krzysztofa Kotowskiego

Krzysztof Kotowski, "Święto Świateł"Tekst można przeczytać na stronie dziennikaJaponia-Online

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Gra w prawdę. „Święto Świateł” Krzysztofa Kotowskiego

 1. „Moda” na „coś” w literaturze to moim skromnym zdaniem śmierć dla tekstu i autora, najczęściej. Kiedy jest czegoś przesyt, a co gorsza w mizernym i tandetnym wydaniu, to nawet czytelnik, który szuka tekstów z czymś w tle, np. Japonią, rycerzami czy wampirami, to nie przetrawi jak coś jest powielane tysięczny raz i to nie w najlepszym wydaniu. Co innego jeśli autor potrafi w mistrzowski sposób przetworzyć na swój sposób dany temat, albo ma humorystyczne podejście do danego tematu. To tak w kontekście Twojej wypowiedzi o modzie na Japonię i orient w tle. PozdrawiaM

  1. Ale zauważyć można, że wielu czytelników podąża za modą i niekoniecznie przyjmuje się, czy autor powiela schemat, czy (z) nim gra ; ) Ba, wręcz przeciwnie – im lepiej powielony schemat, tym czytelnik bardziej zadowolony.
   Pozdrowienia~

 2. Jak dla mnie to jednak co innego, kiedy mówimy o autorze, który powiela schemat, ale pisze fajnie i się nim bawi, a co innego, jak tworzy coś tandetnego. Oczywiście o gustach się nie dyskutuje, one są i już, Poza tym przed modą trudno uciec.

  1. Gra (ze) schematem jest, co oczywiste, czymś innym niż powielanie schematu. Ale, jak można łatwo zauważyć, większość czytelników nie lubi gier (ze) schematem, bo wymagają większego wysiłku intelektualnego. To miałam na myśli ; )
   A tam, można uciec od mody i przed modą. Wystarczy mieć pomysł, inwencję.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s